суботу, 17 лютого 2018 р.

Обереги - ангелики для дитячого садочка



Готуємося до святкування Великодня!




Конкурс на найкращого сніговика



Урок з використанням інтерактивних технологій


         Відкритий урок. Немає жодного учителя, якому б не доводилося його проводити. Цей урок завжди подія. Його супроводжує творчий настрій, який обов’язково викликає хвилювання, кожен відчуває піднесення і побоювання, раптові осяяння і помилки, які помічаються, як правило, за декілька хвилин до початку уроку – все це пережив кожен. І саме цей творчий стрес вивільняє, мабуть, з підсвідомості учителя ті можливості, про які він навіть не здогадувався, і штовхає на несподівані для нього самого і непередбачені для дітей кроки, які надають уроку цікавість, свіжість, неповторність, новизну.
           14 лютого у  ЗОШ І – ІІІ ступенів села Висипівців відбувся відкритий урок для третьокласників з предмету « Я у світі».
           Урок пройшов на достатньо високому рівні. Вчителька зуміла розкрити тему уроку «Україна – незалежна держава» та досягти його мети використовуючи інтерактивні технології навчання, що надзвичайно сподобалося як вчителям, так і учням. Під час спостереження уроку  усі були неймовірно вражені не тільки організаторськими здібностями вчительки, але й її ерудицією та професіоналізмом Вчителька працювала, як то кажуть, «на всі 100%». Діти весь урок були ніби зачаровані і з задоволенням співпрацювали з учителем. Саме на цьому уроці усі побачили, що означає по справжньому володіти увагою дітей.
             Дуже вразив рівень підготовки дітей. Діти не тільки з захопленням брали участь у роботі, але й показували реальні знання та прагнення до навчання. Жодна дитина не мала часу на інші справи, всі учні були задіяні та активні.
            Цей урок був не просто вдалий,а надзвичайно цікавий та захоплюючий. Хотілося б ,щоб таких уроків в школі було якомога більше.










Розробка уроку
Тема. Україна – незалежна держава.
Мета. Формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;
             Розвивати творче мислення, уяву;
             Виховувати любов, патріотичні почуття.
Обладнання. Карта, малюнки, роздатковий матеріал, комп’ютер
 Хід уроку
І .  Організаційний момент.
1.      Тренінгові вправа «Привітання»
-          Зараз я буду говорити привітання, а ви, якщо це вас стосується , повинні говорити хором «Добрий день»
Добрий день у кого добрий настрій.
Добрий день хто добрий, справедливий.
Добрий день тим , хто хоче дізнатись щось цікаве
Добрий день , хто активний і старанний.
ІІ . Актуалізація опорних знань.
1.      Тестування
Суспільство – це:
-          Обєднання людей. Які пов’язані родинними зв’язками.
-          Обєднання людей за місцем проживання.
-          Обєднання людей, які взаємодіють і залежать один від одного.
2.      Інтерактивна гра «Мікрофон»
-          Без чого не існує суспільства? ( людини)
-          Що необхідно робити ,щоб був лад у суспільстві? ( дотримуватись правил і законів)
-          Поясніть, як ви розумієте слова, що сказав мудрець:  «Людина може обійтись без багатьох речей , але не без іншої людини» ( відповіді учнів)
3.      Опрацювання акровірша та загадки.
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині край.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
М. Чернявський
- Тож, яке слово утворилося? (Україна)
- Відгадайте загадку:
У світі одна – всім потрібна вона. (Батьківщина)
4.      Проблемне питання.
-           Як ви думаєте, що таке «незалежність» ?(  висловлення учнів)
-          Як по іншому можна сказати ? Синонімом?  ( воля, свобода)
-          Чи потрібна суспільству незалежність? ( відповіді учнів)
ІІІ .  Повідомленні теми і завдань уроку.
-          Сьогодні на уроці ми багато дізнаємось про свою Україну, як незалежну державу.
1.      Релаксаційна пауза.
Заплющіть очі й пригадайте найпрекрасніше місце на землі, де вам доводилося побувати. (відповіді учнів)
-          Підберіть синонім до слова Україна. ( Батьківщина, рідний край, рідна земля)
V І. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
1.      Послухайте вірш « Україна» і скажіть за що автор любить сою країну.
Україна
На білому світі є різні країни,
А в них – і ліси, і лани…
Та тільки одна на землі Україна,
А ми – її доньки й сини.
Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть…
Та тільки одну Батьківщину я маю,
Її Україною зовуть.
Моя Україно, тебе я кохаю –
Тут дім мій, тут друзі живуть.
Тут мовою рідною піснею лунає
І мальви по селах цвітуть.
                     Валентина Новомирова
-          Діти, а які асоціації  у вас викликає слово  Україна? Запишіть одним , або кількома словами.
2.    Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»
          

Україна   -
3.    Розповідь вчителя про Україну.
-          Щасливі ми , що народилися і живемо на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живемо і ми. Це корінь роду українського.  Ми українці маємо пишатися тим, що ніколи не воювали на інших землях, а тільки боронили свою. Кожна людина любить той край де народилася і живе. Кожен пишається нашою землею і хоче розказати про неї  найкраще. Гордимося  своєю багатовіковою історією.
-          А що ж таке « НЕЗАЛЕЖНІСТЬ» ?
-           У словниках  Незале́жність — можливість приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів.
 Незалежність для держави — політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітет.

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення незалежності України. 

Сучасна Україна це незалежна держава , що розташована в центрі  Східної Європи. Територія України друга за величиною в Європі після Росії. Площа України 604 тисячі квадратних кілометрів. Щоб подолати пішки із Заходу на Схід  треба витратити 44 дні, долаючи при цьому 30 кілометрів щоденно. Україна із Заходу на схід тягнеться на 1316 кілометрів, а Півночі на південь на 893 кілометри. Територія поділена на 24 області та Автономну республіку Крим.
   
Хвилинка – цікавинка.
На території України, поблизу містечка Рахова , знаходиться географічний центр Європи.

Сусіди – Росія , Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина , Румунія, Молдова.
 Гори – Українські Карпати з горою Говерлою – 2061 метр.
              Кримські з горою Роман - Кош – 1545 метрів.
Річок великих і малих – 72 тисячі. Серед них могутній Дніпро.
Озер – 20 тисяч.
Моря -  Чорне та Азовське.
           Населення – 43 мільйони.
          Міст – 459
          Сіл – 30 тисяч.
Фізкультхвилинка
Україна – це я.
Україна – це ти,
Україна – це мама і тато.
Україна – це сонце,
Україна – це мир,
І ми мусим його зберігати!
4.      Робота з підручником
-          Прочитайте розповіді у підручнику «Україна – незалежна держава» та «Хто ти ? Звідки? Якого роду – племені?»
Обговорення прочитаного.
-          Хто такі громадяни?
-          Прочитайте у підручнику визначення?
-          Запамятайте ! Зростати громадянином своєї країни означає:
   Прагнути до знань, мудрості, корисної для людей діяльності.
   Дізнаватися більше про історію свого народу, берегти все краще.
   Шанувати традиції українського народу.
-          Хто живе в Україні? (відповіді учнів)
-          Як одним словом можна назвати усіх мешканців України?   (українці)
VУзагальнення і закріплення отриманих знань.
      1.   Робота у зошиті .
      2.  Виконання колективного проекту.  «Моя Україна»
VІ.  Підсумок уроку
1.      Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
  Давайте спробуємо підібрати риму до вірша про Україну. 

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна найкраща у …. (світі!)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … (джерельця.) 
Красиві пейзажі і гори високі, 
Маленькі струмочки і річки… (глибокі.) 
Міста старовинні і замки прекрасні, 
Великі будови і дуже …(сучасні.) 
Сади чарівні, мальовничії села, 
Моя Україна – це пісня … (весела.) 
Це щира, багата, як світ її мова, 
Крилата й така, мелодійна … (чудова.) 
Її обереги верба і калина, 
Найкраща у світі – …( моя Україна.) 
2.    Інтерактивна вправа Рефлексія.
Ось і закінчився наш урок.
Тож давайте пригадаємо над якою темою ми сьогодні працювали?
Що нового ви дізналися?
Коли Україна стала незалежною?
Так хто ж такий громадянин?
 
-          Чи є у вас до мене запитання?
-          На домашнє завдання вам треба зобразити свою Україну та обов’язково передати свій досвід рідним.
-          Мені було з вами приємно працювати . Всім дякую !



пʼятницю, 2 лютого 2018 р.

По роботі майстра впізнають. ( народна мудрість)

Урок - екскурсія з трудового навчання у народного майстра
 « Ангели прилетіли про різдво сповістили» 
Творча радість Різдва
Якщо провести опитування серед друзів, рідних, знайомих, з чим у них асоціюються зимові свята, то у відповідь обов’язково пролунає : мандарини, апельсини, солодощі. А які символи для них означають Різдвяні свята, відповідь буде: дідух, ангел, вертеп. 
Виставку вісників Різдва – ангелів , що в сільській бібліотеці села Висипівців відвідали учні, вчителі ЗОШ І – ІІІст. С. Висипівців. 
Бібліотекар Котовська Надія Євгенівна справжній майстер у виготовленні виробів із природніх матеріалів. 

















Новорічно - різдвяний тиждень

План проведення різдвяно - новорічного  тижня  

18.12.понеділок       Майстер – клас . Різдвяна іграшка.  Прикрашання ялинки. 
(для усіх бажаючих)

19.12.вівторок         У дружному колі про свято Миколая.  ( для учнів початкових класів)

20.12. середа           екскурсія до сільської бібліотеки на   новорічно – різдвяні виставки  
« Поезія зими»,      « Дідух – різдвяний дух», « Ангели прилетіли про різдво сповістили»  
( для усіх бажаючих)

21.12. четвер           Розважальна програма. « Новорічна пора, розважайтесь дітвора»
 ( для учнів початкових класів)

22.12. п’ятниця     Колядує вся земля.    Виставка малюнків.     ( для учнів початкових класів)
Майстер – клас з виготовлення новорічних іграшок.



                                                        Жменя ідей до свята
Сповна відчути атмосферу свята можна, тільки коли долучився до його створення. Придбати новорічно – різдвяні прикраси у крамниці – найпростіше. Але значно приємніше , повчальніше й дешевше разом з дітьми взятися за виготовлення простих за формою , але наповнених теплом рук і сердець саморобок. З ними оселя буде дуже затишною і по – особливому святковою. В ЗОШ І – ІІІ ступенів с. Висипівців відбувся майстер – клас з виготовлення різдвяно – новорічних прикрас в техніці паперопластики.  Техніка паперопластики має багато напрямків : оригамі, кусадамі, квілінг, витинанка, аплікація і інші. Прикрасами виготовленими власноруч діти прикрасили новорічну ялинку, що знаходиться в школі.




У дружному колі про свято Миколая. Подарунки від святого Миколая.


На виставці у сільській бібліотеці « Поезія зими»

«Поезія зими» - поетично – витинанкова виставка. Виставка створена з допомогою 1 – 3 класів ЗОШ І – ІІІ ступенів с. Висипівців , їхніх батьків і вчительки. Виставку розміщено в сільській бібліотеці, відвідати виставку мають змогу усі жителі наших сіл.

Не робімо мистецтво заради
мистецтва,
а робімо мистецтво щоб воно
міняло світ.



 « Ангели прилетіли про різдво сповістили» 
Творча радість Різдва
Якщо провести опитування серед друзів, рідних, знайомих, з чим у них асоціюються зимові свята, то у відповідь обов’язково пролунає : мандарини, апельсини, солодощі. А які символи для них означають Різдвяні свята, відповідь буде: дідух, ангел, вертеп. Виставку вісників Різдва – ангелів , що в сільській бібліотеці села Висипівців відвідали учні, вчителі ЗОШ І – ІІІст. С. Висипівців.






Розважальна програма. « Новорічна пора, розважайтесь дітвора»




Виставка малюнків. «Малюють наші діти»

Зимові сюжети шкільних художників.
Незвичайний вернісаж пройшов у ЗОШ І – ІІІст. С. Висипівців . Ініціатором експозиції «Зимові візерунки» - стала вчителька 1 – 3 класів . Представлено тут 60 творів мистецтва. Їх автори діти, їхні батьки, вчителі школи. Тут переважно твори живопису , графіки.
По роботі майстра
впізнають.
( народна мудрість)


 Колядує вся земля